הזמנה

X
מדריך טיפול -איך מטפלים בסוקולנטים לקראת החורף.

מדריך טיפול -איך מטפלים בסוקולנטים לקראת החורף.

רגע לפני החגים, כשהלילות מתקררים, ומתחילה הבריזה הנעימה הזאת בשעות בין הערביים, שמבשרת על סוף הקיץ, זה הזמן המושלם לרענון הגינה, שדרוג הערוגות, או הוספת סוקולנטים חדשים, מעכשיו… הסוקולנטים יתחילו במופע צבעים של אדום, כחול וסגול שכל השנה אנחנו מחכים לו❤️

איך מתחילים?

לפני השתילות החדשות , מומלץ לתת טיפול ויחס לסוקולנטים הוותיקים שלנו, לנקות ולחזק אותם, לקראת עונת הצמיחה המופלאה של הסתיו.

קודם כל טיפול בכנימות השונות, מזיקים שמוצצים את הגבעול והעלים, ויכולים לגרום גם לעיוותים, הטיפול כל כך פשוט, שלא תבינו איך לא עשיתם את זה קודם.קונים חומר נגד כנימות, ״קונפידור״ למשל, מערבבים 1 מ״ל קונפידור עם 5 ליטר מים. אפשר להשתמש במשפך של 5 ליטר, עם ראש טוש, עולה כמה שקלים בודדים. ומשקים בנדיבות את האיזור הפגוע. החומר יעיל גם במגע ישיר עם הכנימה, וגם - וזה היתרון המשמעותי (כי הרבה מהכנימות הן נסתרות מהעין, וקשה להגיע אליהן), השקיה של תערובת השתילה, תאפשר לשורשים לינוק את החומר לתוך מערכת הובלת המזון של הסוקולנט, ישר לענפים ולעלים , והכנימה , תקבל את החומר בארוחה הבאה שלה;-)

את הטיפול נותנים פעם אחת בעונה, רק באיזורים הפגועים. אחרי שסיימנו עם המזיקים, כדאי לבדוק שוב את מערכת הטיפטוף אם ישנה, לוודא שאין סתימות או חלילה נזילות (פיצוצים) שיכולים לגרום לעודפי מים. ומילוי תערובת במקרים של סחף או ירידה במפלס מכל סיבה שהיא. אפשר וכדאי לגזום עמודי תפרחת יבשים, מה שיכוונן את הסוקולנט להתחיל להשקיע משאבים בהרחבת המשפחה;-)

ועכשיו, לחלק הכייפי, שתילות של סוקולנטים רעננים, בסידורים חדשים או שילוב בשתילות וותיקות. ניתן לשלב טפטפת אחת בכל אדנית סוקולנטים, עם מערכת ההשקיה הכללית של הגינה, יש לוודא כמובן שיש חורי ניקוז התואמים את הכלי. או להשקות עד לנגירה עם צינור, כשהתערובת מתייבשת, אחת לשבוע - שבועים. כמובן שעם תחילת הגשמים, יש להקפיד לבדוק את המצע לפני כל השקיה, ולוודא שהספיקה להתייבש מהממטרים.

שיהיה חג שמח ושנה טובה.

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

מתנות קטנות לעובדים הזדמנות גדולה לתשומת לב
מתנות קטנות לעובדים הזדמנות גדולה לתשומת לב
מה היתרונות בהענקת מתנות קטנות לעובדים להענקת מתנות קטנות לעובדים יכולים להיות מספר יתרונות, הן לעובדים והן לארגון. ...
המשך קריאה
איך לגדל קקטוסים בגינה? המדריך המלא
איך לגדל קקטוסים בגינה? המדריך המלא
רבים הם האנשים שבוחרים להציב קקטוסים בפתח הבית בתור סמל של איתנות עוצמה והגנה. גידול של קקטוסים בבית או בגינה...
המשך קריאה
סוקולנטים - ניפוץ מיתוסים מרכזיים
סוקולנטים - ניפוץ מיתוסים מרכזיים
ניפוץ מיתוס ראשון: גידול סוקולנטים /קקטוסים בכלי ללא ניקוז יש המון דעות קדומות בנוגע לגידול סוק...
המשך קריאה