הזמנה

X
סוקולנטים אוהבים קיץ?

סוקולנטים אוהבים קיץ?

כולם מכירים את הסטיגמה השגויה של פעם, שסוקולנטים אוהבים קיץ, וכמו הדובים, הם בתרדמת בחורף😅 אז לא רק שהיא שגויה, היא בכלל הפוכה לגמרי.
רוב מיני הסוקולנטים, נהנים במיוחד בטמפרטורות שבין 17-22 מעלות, ממש כמונו , שזה בעצם פחות או יותר תנאי מזג האוויר באביב ובסתיו ולפעמים גם בחורף שלנו.
בקיץ, כשהטמפרטורות עולות מעל ל 30 מעלות, עם תנאי לחות גבוהים, קשה להם יותר, וכמגננה הם נכנסים לתרדמת רכה, מאיטים גדילה, וצורכים פחות מים.
אך גם במצב הזה, אין מדובר בתרדמת מלאה, ויש לשמור כמו תמיד על אדמת שתילה לחה ומאווררת.בסוקולנטים שמחוץ לבית, יתכן וקצב ההשקיה ישמר ולא יפחת, כי רוב הלחות באדמה פשוט מתאדה מהר יותר.
בימים של שרב כבד, מומלץ כמה ימים לפני השרב, להקפיד על משטר השקיה נכון, למלא את המצברים של הסוקולנט במים צוננים ומרווים, עד לנגירה . במטרה להעלות את טורגור התא, ולהקשיח את העלים, מה שיעזור לו לשרוד את השרב טוב יותר.
בימי השרב, יש להקפיד על השקיה רק בשעות הבוקר המוקדמות, או אחרי הצהריים, ורק אם התערובת יבשה כמעט לגמרי.
בנוסף, כדאי להצליל מעט יותר סוקולנטים החשופים לשמש מלאה.
הסוקולנט הינו צמח רב שנים, ואם נקרא אותו נכון, הוא יישאר מרהיב וחינני כל עונות השנה, גם בתנאים קיצוניים, כי זה באופי שלו. אז פשוט תקשיבו לו 🎧

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

איך לגדל קקטוסים בגינה? המדריך המלא
איך לגדל קקטוסים בגינה? המדריך המלא
רבים הם האנשים שבוחרים להציב קקטוסים בפתח הבית בתור סמל של איתנות עוצמה והגנה. גידול של קקטוסים בבית או בגינה...
המשך קריאה
סוקולנטים - ניפוץ מיתוסים מרכזיים
סוקולנטים - ניפוץ מיתוסים מרכזיים
ניפוץ מיתוס ראשון: גידול סוקולנטים /קקטוסים בכלי ללא ניקוז יש המון דעות קדומות בנוגע לגידול סוק...
המשך קריאה
על הסוגים השונים של הסוקולנטים
על הסוגים השונים של הסוקולנטים
בוודאי אתם מעוניינים להעניק לעובדים שלכם לכבוד החג המתקרב מתנה לשנה החדשה. אם אתם מעוניינים במתנה יצירתית, אך גם יפה,...
המשך קריאה