הזמנה

X
סוקולנטים אוהבים קיץ?

סוקולנטים אוהבים קיץ?

כולם מכירים את הסטיגמה השגויה של פעם, שסוקולנטים אוהבים קיץ, וכמו הדובים, הם בתרדמת בחורף😅 אז לא רק שהיא שגויה, היא בכלל הפוכה לגמרי.
רוב מיני הסוקולנטים, נהנים במיוחד בטמפרטורות שבין 17-22 מעלות, ממש כמונו , שזה בעצם פחות או יותר תנאי מזג האוויר באביב ובסתיו ולפעמים גם בחורף שלנו.
בקיץ, כשהטמפרטורות עולות מעל ל 30 מעלות, עם תנאי לחות גבוהים, קשה להם יותר, וכמגננה הם נכנסים לתרדמת רכה, מאיטים גדילה, וצורכים פחות מים.
אך גם במצב הזה, אין מדובר בתרדמת מלאה, ויש לשמור כמו תמיד על אדמת שתילה לחה ומאווררת.בסוקולנטים שמחוץ לבית, יתכן וקצב ההשקיה ישמר ולא יפחת, כי רוב הלחות באדמה פשוט מתאדה מהר יותר.
בימים של שרב כבד, מומלץ כמה ימים לפני השרב, להקפיד על משטר השקיה נכון, למלא את המצברים של הסוקולנט במים צוננים ומרווים, עד לנגירה . במטרה להעלות את טורגור התא, ולהקשיח את העלים, מה שיעזור לו לשרוד את השרב טוב יותר.
בימי השרב, יש להקפיד על השקיה רק בשעות הבוקר המוקדמות, או אחרי הצהריים, ורק אם התערובת יבשה כמעט לגמרי.
בנוסף, כדאי להצליל מעט יותר סוקולנטים החשופים לשמש מלאה.
הסוקולנט הינו צמח רב שנים, ואם נקרא אותו נכון, הוא יישאר מרהיב וחינני כל עונות השנה, גם בתנאים קיצוניים, כי זה באופי שלו. אז פשוט תקשיבו לו 🎧

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

מדריך טיפול בבונסאי
מדריך טיפול בבונסאי
טיפול בעץ בונסאי דורש תשומת לב לפרטים ומחויבות לצרכיו הייחודיים. טיפול נכון יעזור לבונסאי שלכם לשגשג ולשמור על המראה ...
המשך קריאה
מתנות לעובדים, למשרד
מתנות לעובדים, למשרד
למה חשוב לשמור על סביבה ירוקה במשרד ? לגידול צמחים במשרד יש מספר יתרונות, החל מבריאות גופנית משופרת ועד לשיפור הרווח...
המשך קריאה
מתנות קטנות לעובדים הזדמנות גדולה לתשומת לב
מתנות קטנות לעובדים הזדמנות גדולה לתשומת לב
מה היתרונות בהענקת מתנות קטנות לעובדים להענקת מתנות קטנות לעובדים יכולים להיות מספר יתרונות, הן לעובדים והן לארגון. ...
המשך קריאה
{"statementLink":"","footerHtml":"","hideMobile":false,"hideTrigger":false,"disableBgProcess":false,"language":"en","position":"left","leadColor":"#000000","triggerColor":"#000000","triggerRadius":"50%","triggerPositionX":"left","triggerPositionY":"bottom","triggerIcon":"people","triggerSize":"medium","triggerOffsetX":20,"triggerOffsetY":20,"mobile":{"triggerSize":"medium","triggerPositionX":"left","triggerPositionY":"bottom","triggerOffsetX":10,"triggerOffsetY":10,"triggerRadius":"50%"}}