הזמנה

X
המדריך לטיפול בסוקולנטים

המדריך לטיפול בסוקולנטים

בטח הבחנתם פה ושם בעציצים הקטנים, בעלי עלים וגבעולים בשרניים שמקשטים שולחנות, שידות וספריות. אלו הם הסוקולנטים, השם שלהם מגיע מהשפה הלטינית. סוקולנט בלטינית פירושו עסיס. באפשרותם של צמחים אלו לאגור כמויות גדולות של מים וזה מה שמקנה להם את המראה הבשרני. התכונה הזו מאפשרת להם לחיות באזורים יבשים לאורך זמן ללא צורך תמידי במקור מים. ניתן למצוא סוקולנטים במקסיקו ודרום מערב ארצות הברית, כמו כן גם באפריקה ובאי מדגסקר.

סוקלונטים כקישוט למשרד ולבית

מעצבים רבים משלבים את עציצי הסוקולנטים במשרדים ובבתים פרטיים כפריט נוי. העציץ מגיע בתוך מיני אגרטל ויש לו מראה קסום. ניתן לשלב בעיצוב סוקולנטים בצורות שונות ובמבחר צבעים וטקסטורות. הם מאפשרים להכניס צבע ירוק לאזורים השונים בבית כמו שולחן עבודה, ספריה דקורטיבית, בסלון או בחדר השינה. העציצים מתאימים גם כמתנה בכנסים ואירועים כאשר הם ארוזים יפה, ומצורפת אליהם הקדשה או מיתוג של העסק.כיצד מטפלים בסוקולנטים?

אז התרשמתם מהמראה המלבב והחלטתם לקנות את העציץ, חשוב שתדעו כיצד לטפל בו על מנת שיאריך ימים. כפי שכבר הבנו, הצמח לא אוהב הרבה מים, הוא אפילו מצהיב וקמל בהשקייה מרובה. את הסוקולנטים יש להשקות רק כאשר האדמה יבשה לגמרי. מומלץ לבדוק את מצב האדמה באמצעות האצבע או קיסם מעץ אחת לשבוע. ההשקייה בפועל, מתבצעת עד למצב בו העציץ ניגר. בכל מקרה, תדירות ההשקיה משתנה ותלויה בעונה, בתנאי הלחות במקום ובגודל הסוקולנט. בנוסף, קצב הגידול של מרבית הסוקולנטים איטי, הם לא דורשים גיזום מיוחד וגם לא דישון.

במה נשתלים הסוקולנטים?

הסוקולנטים גדלים בתנאי מדבר ולכן הם מתאימים לאדמה רגילה, יחד עם זאת, הם תמיד יעדיפו אוורור. ניתן לבקש במשתלה תערובת לקקטוסים, היא אוורירית יותר ומאפשרת למים להתייבש מהר. ניתן לשלב באדמת העציץ חלוקי נחל, אבני נוי ייחודיים ועוד. כלי הגידול של הסוקולנטים יכולים להיות כל עציץ. מומלץ לשים אותם בכלי חרס או בטון. בכל עציץ שתבחרו, חייבים לדאוג לניקוז הולם בכדי למנוע הצטברות מים שתביא לריקבון.

חשיפה לאור

מקור החיים של הסוקולנט הוא אור השמש ולכן רצוי להציבם בסמוך למקור או שמש ,על אדן חלון ישנם זנים רבים שמתאימים לעיצוב משרדים ,חדרי עבודה ,מדפים  למרות שבדרך כלל חללים אלו לא שטופי אור שמש.לא מומלץ לגדל אותם בצל מוחלט אלא בקרבת חלון שייתן אור בחלק מהיום. הסוקולנטים לא אוהבים מזג אוויר חורפי של קור קיצוני  ולכן לא ישרדו בתנאים אלו.

היכן ניתן להשיג עציצי סוקולנטים?

אז אם גם אתם מעוניינים להוסיף צבע לחלל ללא מאמץ ותחזוקה שוטפת, לקשט את המשרד או שולחן הקפה. תוכלו להזמין מגשי סוקולנטים איכותיים ב- sunshine. הסוקולנטים מוגשים בצורה מרשימה במבחר צבעים צורות וטקסטורות. ב- sunshine תקבלו על כל צמח מידע ופירוט על התחזוקה המתאימה.

פוסטים נוספים שיעניינו אותך

מדריך טיפול בבונסאי
מדריך טיפול בבונסאי
טיפול בעץ בונסאי דורש תשומת לב לפרטים ומחויבות לצרכיו הייחודיים. טיפול נכון יעזור לבונסאי שלכם לשגשג ולשמור על המראה ...
המשך קריאה
מתנות לעובדים, למשרד
מתנות לעובדים, למשרד
למה חשוב לשמור על סביבה ירוקה במשרד ? לגידול צמחים במשרד יש מספר יתרונות, החל מבריאות גופנית משופרת ועד לשיפור הרווח...
המשך קריאה
מתנות קטנות לעובדים הזדמנות גדולה לתשומת לב
מתנות קטנות לעובדים הזדמנות גדולה לתשומת לב
מה היתרונות בהענקת מתנות קטנות לעובדים להענקת מתנות קטנות לעובדים יכולים להיות מספר יתרונות, הן לעובדים והן לארגון. ...
המשך קריאה